A profiknál az Életenergia, az amatőröknél pedig a Lassan járj! dominált.
A Beholder is sort kerített idei első HKK versenyére, ahol a szokásos profi és amatőr kategóriák mellett visszatért az egy alkalommal már sikerrel kipróbált kezdő kategória is, ahol a nulla profi ponttal játékosok mérkőzhettek meg egymással. Ennek köszönhetően közel 80 játékos látogatott el a hagyományos formátumra – mindhárom csoportban öt fordulós verseny zajlott.
A részletes statisztikát a mezőnyt illetően szokás szerint most is a profik paklijai alapján készítetük el, melyből kiderül, hogy a szabálylapok közül a Lépéselőny (4), a követők közül pedig az Átkozott követő (6) volt a leginkább foglalkoztatott, de népszerű volt az Életenergia, az Ősi rúna, a Krigis és a Raia követője is.
- Szabálylap (12): 3 Életenergia, 3 Ősi rúna, 2 Lépéselőny, 1 Zarknod bilincse, 1 Változó környezet, 1 Villámháború, 1 Ősi bölcsesség
- Követő (10): 3 Krigis, a lélekkufár, 3 Raia követője, 2 Sheran követője, 1 Átkozott követő, 1 Edralian
- Egyéb (8): 2 Bűvös erdő (3) + Átkozott követő, 2 Lassan járj! + Átkozott követő, 2 Lépéselőny + Törpe-gnóm Glion, 1 Hegymélyi keltető + A halhatatlanok nagymestere, 1 Villámháború + Átkozott követő
A Lépéselőny volt a legtöbbet használt szabálylap
A metagame végül a hagyományos, varázslat alapú kontroll jellegű pakliknak kedvezett: az első két helyen két Életenergiás deck végzett Felizardo Dániel, illetve Aranyi Ákos “irányításával”: mindketten az Univerzális megoldásra építettek, mellyel A halandóság átlépését kerestek, és egy Előnyös üzletes végtelen kombó segítségével tettek pontot a meccsek végére. A dobogó harmadik fokára Földi Viktor állhatott fel Krigissel felálló Trinigan kontrollal.
A profi kategória végeredménye
I. Felizardo Dániel (paklilista)
Előnyös üzletes kombó pakli Életenergiával.
II. Aranyi Ákos (paklilista)
Előnyös üzletes kombó pakli Életenergiával.
III. Földi Viktor (paklilista)
Trinigan kontroll Krigis, a lélekkufárral.
IV. Kahn Evarth (paklilista)
Raia pakli Raia követőjével.
V. Molnár Ferenc (paklilista)
Dal pakli Átkozott követővel.
VI. Gergely Ferenc (paklilista)
KF pakli Lépéselőnnyel.
A profi kategória győztese, Felizardo Dániel
Amíg a profiknál az Életenergia, addig az amatőröknél a Lassan járj! tűnt nyerő választásnak, hiszen a döntőt itt két ilyen pakli játszotta: Nagy Balázs moákra, Szarvas Attila pedig óriásokra építve küzdött meg a győzelemért. Ezt végül Balázs érdemelte ki, a harmadik helyre pedig Kalugyer Roland ért oda Raia követőjével.
Az amatőr kategória végeredménye
I. Nagy Balázs (paklilista)
Moa pakli Lassan járj!-jal és Tharr követőjével.
II. Szarvas Attila (paklilista)
Óriás pakli Lassan járj!-jal és Melák, az óriással.
III. Kalugyer Roland (paklilista)
Raia pakli Raia követőjével.
IV. Varga Károly (paklilista)
Teknős pakli Sheran követőjével.
Az amatőr kategória döntője: Nagy Balázs vs. Szarvas Attila
A kezdő mezőny most is igen népes volt, hiszen (akárcsak az amatőröknél) 23 játékos szállt harcba a díjakért. Az első helyre végül minden ellenfelét legyőzve Berczi Balázs futott be, méghozzá Ősi rúnás dal deckkel – pakliját ide kattintva nézhetitek meg.
Gratulálunk mindenkinek, aki jó helyezést ért el, és örülünk annak, hogy ilyen sokan ellátogattatok a Beholder versenyére – a nagy létszám következtében bizonyára nem most volt utoljára három kategória…
Csető Zsolt
Gratula mindenkinek! Nagyon jó látni,hogy ilyen sokan vannak a versenyeken,reméljük ez így marad a későbbiekben is.
Tényleg jó, hogy ilyen sokan jelentek meg, kellemes csalódás volt. Kívánom, hogy a versenyek nőjjék ki a Boccia Klubbot és a Dungeont! 🙂
A kezdő mezőnytől így utólag is elnézést kérek a dal paklis szemétkedéseimért, igyekeztem minél hamarabb letudni a dolgot, ígérem többször nem fordul elő.
A kiegészítő pakli hiánya miatt indultam ezzel a felállással, ami egyszerűen túl erős volt oda. Javaslom a Beholdernek, hogy a következő versenyen használhassanak a kezdő játékosok is kiegészítő paklit. Elég kompetensnek és gyakorlottnak tűnt mindenki ahhoz, hogy tudjon sideolni, elég furcsa volt számomra a Beholder ezen ötlete. Side paklik használatával elkerülhető lenne még egy ilyen imba pakli megjelenése a későbbi formátumokon. Engem is röhögve megoldott-, vagy legalábbis megfelelő mértékben lelassított volna egy kósza Thaugloredon vagy Szökőkút.
De persze nem csak az én paklim tűnt megoldhatatlan akadálynak, több köderdőt is láttam a kezdő asztalokon, amik side nélkül a legtöbb paklit egy-az-egyben taccsra vágják, azok ellen is sokat segített volna a kiegészítő pakli.
A játékélményt is irtózatosan rombolja, ha valakinek az auto hokizást kell nézni egy érdekes, fej-fej melletti küzdelem helyett, ami szerintem a kezdő kategóriában különösen fontos része kellene, hogy legyen a versenynek.
Minden esetre örülök a kezdő játékosok nagy létszámának és felkészültségének, remélem találkozok még velük a későbbi versenyeken!
Én sem értem ezt a side-parát. Már az első versenyemre (1996. január, Szolnok) is vittem side-ot (teljesen használhatatlan volt, mert javarészt olyan lapok kerültek bele, amik kimaradtak a pakliból), de ez semmilyen gondot nem okozott.
Meg kellett volna kérdezni a kezdő játékosokat a múltkor, hogy legközelebb legyen-e side? Sokkal nagyobb demoralizálás 3-0-ra tehetetlenül kikapni, mint egy használhatatlan side mellett. Legalább az illúzió megmarad, hogy tehetett volna valamit…
Nagyon jó volt ennyi embert együtt látni a frissbontáson kívül is versenyen.Nagyon jó volt a hangulat(még az enyém is annak ellenére, hogy az eddigi legnagyobb úszásom produkáltam:D).Reméljük közel ennyien lesznek a jellemeken is!!!
Na igen a side hanyagolása egy túlontúl idealista gondolat volt.Aki végignézte a kezdő kategória paklijait kb 50%ban top deckek voltak és nem feltétlen rosszul összetéve.Szüksége lett volna ennek a mezőnynek a sidera mindenképp!!!
Nagyon érdekes, hogy két olyan pakli nyert profiban, ami ha kap egy azaz 1db szem szimbi passzivizálást, akkor csomag. 🙂
Jo, de az nem jon letre 😀
nekem 2 szem szimbi kell, mert ott a 3 Tridarkun is 😛
Én is köszönöm a részvételt, és életem első profi pontját kezdőként. 🙂
Külön köszönném megköszönni a Beholdernek, a mákos húzásaimnak (kezdőkéz szökőkút, stb) és a mások által idegesítőnek tartott Lélekszipolyozónak! (ja és Balukaaa, a dal paklid elmehet..:D )
@Leinád: Bilincs ellen is jó lehet 0-1-ről indulni. 🙂
Ahogy elnézem side után se nagyon változna a helyzet. Ha nem húznak pihenőt, akkor kb vége is dalnak. Azt nem hiszem el, hogy egy Hydrát ne lehessen megoldani egy igazi bilincsnek 😀
Én sem értem ez a duplázást a profi elsőben. Akármelyik korlátozó szabálylapot nézem,bármelyik tönkreteszi szinte. Újabban senki nem játszik Pesten ilyenekkel? 🙂
Tudni kell lavírozni:P De, hogy azt, hogy azt nekem is megtaníthatná valaki.
Ameddig erős a raia követő nem is fognak sokan börtönözni vagy bilincsezni
@Mofe: ott a pont.
Megpróbálhatjuk legközelebb a side-ot, de a valódi kezdők (az a néhány) pont úgy fogják összerakni, mint ahogy János említette az első versenyét (vagy sehogy, mert az is előfordul), tehát semmit nem fognak érni vele. A nem annyira kezdők számára (mármint akik pl. ide is írnak – vagyis a többség) jobb lesz nyilván.
Nem értem a nagy félelmet a kezdők sideolásától. Aki eljön egy versenyre, az valószínűleg nézi a beho fórumot és/vagy ezt a blogot is. Innentől kezdve szinte kizárt, hogy ne találkozott volna még az alábbi szavakkal és azok mögöttes tartalmával: metagame, side. Valószínűleg lemásol egy dekket, amiről olvasott a blogon, vagy megnézi a régebbi versenyek beszámolóit a dekklistákkal, ahol a side lapok is fenn vannak. Ne csináljunk már úgy, mintha a kezdő versenyre csak olyanok jönnének, akik a verseny előtt 1 héttel tanulták meg a játékot és a teljes gyűjteményük 5 Junior alappakli és a versenyen kapott Hsz lap. Ha jól emlékszem a kezdő kategória most -is- televolt a kortárs top versenysekkekkel. Így a side tiltásával tulajdonképp csak azokkal toltatok ki, akik a ti megfogalmazásotok szerint, valóban kezdők. Mert nekik nagy segítség lett volna néhány szem szimbólum, szökőkút, átoksemlegesítés, halászat vagy stigma stb.
Én pl bilincsel indultam… ki is kaptam a runa daltól, meg a raia kontrolltól, ahogy kell… de legalább Mfét eltetem XP
@Kyb: most nincs idom hosszan kifejteni, de hidd el, hagyi versenyen is elofordul, hogy nem csinalnak side-ot, mert nincs hozza lapja, vagy fogalma sincs, mit kellene beletenni. Es nem, nem olvassa a HKKBlogot (irgum! 😉 ) – mas kerdes, hogy a kezdo kategoriaban hany ‘valodi’ es hany ‘nem teljesen valodi’ kezdo van, erre csak tippjeim vannak.
Most arra hajlok, hogy legkozelebbre:
– kell a side
– vagy tiltolista a kezdobe
szerintem Balázs ne bonyolítsátok! nekik is legyen side-juk és kész.
Kezdőben nyugodtan lehetne gyak-nemgyak formátumot tartani, elég jól kijöhetne a kezdők kreativitása pénztárca barát módon.
Érdemes lenne őket is megkérdezni, hogy mihez lenne kedvük (mondjuk 3 felajánlott lehetőség közül).
Mondjuk egy Dungeon árlista (meghatározott hónap) alapján kihirdetett max. 4-500 Ft-os kártyák használata is érdekes tiltott mágia lehetne.
Én ezt nem értem,egyik versenyre se kötelező side-dal indulni. Lehessen nekik használni és kész,ők majd eldöntik,hogy raknak-e össze,vagy nem. Az esély megvolt,élhetnek vele,ha szeretnének.
@Leinád: +1
Visszajelzés: Megkésett interjú Robotkézzel | HKK Blog
side tiltása hogy merült fel?
vannak amatőrök között olyanok akik profin sideolnak?
ilyenkor nem az van hogy ezek a “profik” kikerülnek az amatőr kategoriábol?
Amúgy a side gyakorlása szerintem elég fontos ahoz hogy valakinek fejlödjön a játék tudása.
hali
valaki tudja mi volt a 3 gyenge ereje helyett a pakliban?
mert biztos nem 6 dbvolt alapból 😀
“I. Felizardo Dániel (paklilista) “